Mantosür

Ürün

Mantosür, doğal polimerlerden oluşan iç ve dış cephelerde kullanılan ısı, su, ses ve yangın yalıtımını aynı anda birlikte sağlayan, ayrıca doğal yapısıyla da nefes alabilen hazır yalıtım sıvasıdır.

Mantosür Hazır Isı Yalıtım Sıva malzemesi, binaların dış ve iç cephelerinde ısı + ses + su ve yangın yalıtımı sağlamak amacıyla doğal malzemelerin karışımından elde edilen ve hazır harç olarak uygulanan ekolojik bir üründür. Binaların dış ve iç cephelerinde uygulandığında, geleneksel sıvıya göre aynı bir duvar kesitinde %60 ısı tasarrufu sağlar. Dış atmosfer ortam koşullarına son derece dayanıklı ve her tür yüzeye uygulanabilen özel bir formülasyona sahiptir. Yüksek difüzyon özelliği sebebiyle, ısısal konfor, hijyenik ve sağlıklı ortam koşulları sağlanabilmektedir. Uygulama yüzeylerinde homojen ve rijit bir özellik kazanmakta olup, durabilitesi yüksek, çevre dostu bir üründür. Mantosür Hazır Isı Yalıtım sıva malzemesi, TS EN 998-1 standardının T1 ısı yalıtımı harcı grubunda yer alan bir üründür.

KULLANIM YERLERİ
Yapıların iç ve dış cephe yüzeylerin de, kolon ve kirişler de kaba ve ince sıva, tuğla, bims, gaz beton, ahşap, brüt beton, alçı pan, boyalı yüzeyler vb. gibi yerlerde bile mükemmel yapışma sağlar.

MANTOSÜR doğal malzemelerden üretilmiş olup, sağlığa zararlı değildir. Yani kanserojen maddeler içermez. Bu sebeple OKUL, HASTANE gibi toplu yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Ambalaj 20 litrelik plastik kova ve 40 litrelik Torbalar halinde
Görünüş Beyaz
Yoğunluk 300 ± 10 kgm3
Isı İletkenlik 0,054 WmK
Basınç Dayanımı CS II 1,60 N mm2
Bağ Dayanımı 0,32 Nmm2
Su Emme W2 0,195 (kgm2 min 0,5)
Buhar Difüzyonu % U=6,0 (120 gün sonra)
Yangın Dayanımı A1 (500 )
Atmosfer Ortamına Dayanımı Dayanıklı
Boyaya Hazır Olma Süresi Uygun ortamda 52 saat
Ses Yutuculuk 15 db
Saklama Süresi 1 yıl (uygun ortamda)
Uygulama Şekli Makine yada çelik mala
Tüketim 1 (cmm2) yaklaşık 9-10 litre