Cher

Ermeni asıllı ABDli pop şarkıcısı, oyuncu ve yapımcı Cherilyn Sarkisian 20 Mayıs 1946 tarihinde Kaliforniyada doğdu. 16 yaşındayken yapımcı Phil Spector ile tanışan Cher, Hollywoodda çeşitli kayıtlarda vokalistlik yaptı. 1960lı yılların başında ilk singleını ?Ringo, I Love You? adıyla yayınladıktan sonra, 1964 yılında Sonny Bononun yapımcılığında art arda singlelar çıkardı.

1964 yılında Bono ile yaptıkları ?Look at Us? albümüyle Amerikan listelerinde ikinci sıraya yükselmeyi başaran sanatçı, televizyon programlarında da yer alarak ününü artırdı. Aynı yıl, adını Cher olarak değiştirdi. 1970 yılında CBS televizyonunda Sonny and Cher Live adlı programa ünlü isimleri konuk ederek zirveye çıktı.

1979 yılında ?Take My Home? adlı albümünü çıkardı ve bu albümle disco türüne geçti. Üç yıl sonra da pop-rock tarzında yoğunlaşan sanatçı 1982 yılında ilk sinema filminde rol aldı. 1985 yılında sinemada ödül almasının ardından 1998 yılında evlenip ayrıldığı eski eşi ve partneri Sonny Bonoyu yitirdi ve onun anısına bir albüm yaptı ?Sonny and Me?. Ayrıca Cher sinema ve müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazandı.

Cher fotoğrafları

CherCherCherCher

Cher videoları

CherCherCherCher